Той е разположен в неповторима местност, която пресъздават атмосферата на старото време. От прекрасната природа на Пирин планина до минералните извори близо до село Огняново, ние предлагаме чудесна база за вашия престой...
Добре дошли в хотел Делчовски хан. Той е разположен в неповторима местност, която пресъздават атмосферата на старото време.
От прекрасната природа на Пирин планина до минералните извори близо до село Огняново, ние предлагаме чудесна база за вашия престой.
Хотелът е разположени в прекрасна туристическа дестинация. Ако се интересувате от очарователната култура и кухня на България мястото е тук.
Независимо дали пътувате по работа или за удоволствие, хотел Делчовски хан, ще ви осигури топло посрещане, изключително обслужване, спокоен сън в богат избор от удобни стаи и апартаменти.
Хотел Делчовски хан разполага с една единична стая, четири апартамента, механа за 40 души и тераса към механата за 80 души.
единична
Изберете една от стилните ни стаи - всяка със собствена тераса и ще се насладите на уютна обстановка сред прелестите на природата.
Настанете се в удобство и почувствайте свежестта и вълшебството на планината.
Насладете се на кулинарни изкушения, опитайте традиционни български специалитети, разнообразните напитки и да усетите първокласно обслужване. Механата е идеално място за приеми, празнични мероприятия и частни партита.
Механата разполага с 40 места, а терасата с 80 места.
Ако желаете да резервирате маса, моля свържете се с нас на тел.: +359 884 999 667.
Има данни за съществуването на селището още от римската епоха. Откритата наблюдателна и охранителна кула свидетелства за различни дейности от това време. Но официално като селище, Делчево възниква през XVII в. край турски чифлик, до 1912 г. е под турско робство, а до 1934 година името на селото е Юч дурук.
Поминъкът на населението му през XIX в. е свързан със земеделие (отглеждане на тютюн), животновъдство и отчасти с кираджийство, дюлгерство и дърводобив.
В края на века в селото живеят 560 жители българи - християни, повечето от които са избити от турската войска по време на подготовката на Илинденско – Преображенското въстание.
През 1908-1909 година селото има 126 български къщи с население 613 души. През 1934 г. селото е прекръстено с името на българския революционер Гоце Делчев.